Flámi v Starej Lesnej

Philippe's unforgettable rendition of Eerste sneeuw
Gallery Image 1
Gallery Image 2
Gallery Image 3
Gallery Image 4
Gallery Image 5
Gallery Image 6
Gallery Image 7
Gallery Image 8
Gallery Image 9
Gallery Image 10
Gallery Image 11
Gallery Image 12
Gallery Image 13
Gallery Image 14
Gallery Image 15
Gallery Image 16
Gallery Image 17
Gallery Image 18

Ďalšia návšteva priateľov z ďalekého, exotického Belgicka!

Philippe s novou priateľkou, Annelies. Isabel, jej kamarátka z univerzity, do ktorej som sa beznádejne zaľúbil (čo bolo aj jedným z dôvodov, prečo som vlastne neskôr dostal nápad ísť študovať do Leuvenu). A Yves, Philippov brat, ktorého som vtedy videl po prvý raz.

Niekoľko krásnych zimných večerov na našej chate v Starej Lesnej. V tuhom mraze bola studňa odstavená, tak sme v potôčiku museli vysekať dieru do ľadu a vodu nosiť dovnútra v hrncoch. Podobne sa aj splachoval záchod — ovšem len vtedy, keď tiež nezamrzol.

Samozrejme nechýbala Martina, Dalibor, palacinky, pivo Tatran, oheň v peci, a to všetko na pozadí gitary... Kometa, Eerste sneeuw, atď. Čarovné dni.

Cez deň sme robili výlety po okolí, a na Spišský hrad, ktorý bol zatvorený, tak sme sa doň preplazili popod nadvihnutú hradnú bránu, a Philippe spieval a hral priamo na nádvorí, v treskúcej zime sme sa preháňali po hradných múroch s kovovým zábradlím a Dalibor, ktorý s angličtinou vtedy len začínal, akiste inšpirovaný scénou z filmu Obecná škola kričal: "put your language on the fence".

Tomáš Fülöpp
Stará Lesná, Czechoslovakia
1992-12
Tomáš Fülöpp (2012)

Related linksRelated links

Tagsflemishcottageisabelphilippeanneliesdalibormartinayvesgallery
LanguageSLOVAK Content typeARTICLELast updateFEBRUARY 24, 2024 AT 23:05:16 UTC