Flámi v Starej Lesnej

Philippe's unforgettable rendition of Eerste sneeuw

Ďalšia návšteva priateľov z ďalekého, exotického Belgicka!

Philippe s novou priateľkou, Annelies. Isabel, jej kamarátka z univerzity, do ktorej som sa beznádejne zaľúbil (čo bolo aj jedným z dôvodov, prečo som vlastne neskôr dostal nápad ísť študovať do Leuvenu). A Yves, Philippov brat, ktorého som vtedy videl po prvý raz.

Niekoľko krásnych zimných večerov na našej chate v Starej Lesnej. V tuhom mraze bola studňa odstavená, tak sme v potôčiku museli vysekať dieru do ľadu a vodu nosiť dovnútra v hrncoch. Podobne sa aj splachoval záchod — ovšem len vtedy, keď tiež nezamrzol.

Samozrejme nechýbala Martina, Dalibor, palacinky, pivo Tatran, oheň v peci, a to všetko na pozadí gitary... Kometa, Eerste sneeuw, atď. Čarovné dni.

Cez deň sme robili výlety po okolí, a na Spišský hrad, ktorý bol zatvorený, tak sme sa doň preplazili popod nadvihnutú hradnú bránu, a Philippe spieval a hral priamo na nádvorí, v treskúcej zime sme sa preháňali po hradných múroch s kovovým zábradlím a Dalibor, ktorý s angličtinou vtedy len začínal, akiste inšpirovaný scénou z filmu Obecná škola kričal: "put your language on the fence".

Location

Flemish cottage Isabel Philippe Annelies Dalibor Martina Yves gallery

Comments